ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ КОМБІНОВАНОГО ТИПУ (ЯСЛА-САДОК) №11 (ЦЕНТР РОЗВИТКУ ДИТИНИ) М.КОВЕЛЯ

   

Робота з LEGO

 

         11 грудня 2019 року згідно з річним планом ВІППО на базі ЗДО №11 м.Ковеля відбувся тренінг для методистів та вихователів волинських закладів дошкільної освіти, які є учасниками міжнародного проєкту  «Сприяння освіті» в рамках Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки України та фондом the LEGO Foundation.

    Захід відбувся за участі тренера освітнього проєкту the LEGO Foundation Олени Шуляк та регіонального координатора проєкту Березіної О.М.

   Учасники тренінгу працювали з наборами LEGO DUPLO та SYS
TEM, експериментували, творили, імпровізували, вирішували проблемні завдання, працювали в командах.

     Напередодні новорічних свят гостей привітав дід Мороз та залишив подарунки.

 

    Також було представлено досвід роботи використання LEGO  - технології  закладами учасниками. Діяльність з LEGO конструктором – це ідеальна форма роботи з дітьми дошкільного віку, яка дозволяє педагогові поєднувати навчання, виховання, розвиток дітей в режимі гри.

7 листопада 2019 року ЗДО №11 М.Ковеля радо зустрічав вчителів початкових класів ЗЗСО Ліцей №11.
Наш заклад Brick mate поділився досвідом та ідеями навчання через гру з конструктором LEGO.
З метою наступності та неперервності освіти, ми практично показали досвід роботи з дошкільниками. Колеги вчителі виконували різні вправи, завдання,працювали в командах, парах, індивідуально. Також ознайомили з власним досвідом використання LEGO в освітньому процесі початкової школи.
Дякуємо гостям за співпрацю, обмін досвідом, цікаво та корисно проведений час.

 

 

 

4 квітня 2019 року на базі закладу дошкільної освіти №11 м. Ковеля було проведено міське методичне об’єднання вихователів на тему «Оптимізація освітнього процесу за допомогою навчально – розвивальних конструкторів LEGO». Так як наш заклад є учасником проекту « Сприяння освіті» LEGO FOUNDATION, тож цьогорічним проблемним питанням є «Інтеграція LEGO- технології в освітній процес». 
Як відомо, провідною діяльністю дошкільника є гра. Конструктор LEGO є справжньою універсальною іграшкою, що забезпечує найширші потреби, спонукає до мислення, фантазування, дає дитині змогу творити.
Учасники семінару мали змогу переглянути міні – заняття «Незвичайна подорож», яке проходило в нещодавно створеній сенсорній кімнаті, де діти середньої групи з задоволенням виконували завдання фіксика Сімки як на бізібордах, так і з конструктором LEGO DYPLO.
Не менш цікаво пройшло заняття і з логіко – математичного розвитку «Врятуємо Леголандію. Дошкільнята були в захваті від приходу жителя Лего ландії кролика Бінга і з радістю відгукнулись на його прохання відбудувати його країну. Вихованці показали вміння і навички в роботі з конструктором LEGO, набуті протягом навчального року.
Запрошені педагоги взяли активну участь у LEGO – практикумі «Шість цеглинок у системі роботи з дошкільниками» та майстер – класі «Розвивальні ігри, вправи з логіко – математичного розвитку з конструктором LEGO». Дорослі ніби перенеслись у світ дитинства і з легкістю обігрували завдання індивідуально, в парах, міні – групах, командах.
Вихователі ознайомились з виставкою напрацювань, оглянули LEGO – куточки, створені у кожній групі закладу та відвідали LEGO – кімнату. 
Конструктивна творча діяльність – це ідеальна форма роботи з дітьми дошкільного віку, яка дозволяє педагогові поєднувати навчання, виховання та розвиток дітей у режимі гри.